UrStory

Opis forum


#1 2011-03-16 01:17:40

Uroboros

Opiekun

Zarejestrowany: 2011-03-10
Posty: 45
Punktów :   

Smok(?)

Smoki w moim wyobrażeniu, są istotami jednymi z pierwszych istniejących na świecie. Istotami które przewyższają zrozumieniem tego świata, nawet najwybitniejszych filozofów.
W moim wyobrażeniu(podkreślam MOIM, żeby nikogo nie obrazić), są to stworzenia które stawiają honor na pierwszym planie, dopiero potem dobro własne i czyjeś. Nie będę tutaj opisywał wyglądu smok'a ponieważ to należy tylko i wyłącznie do waszej wyobraźni.
Dlatego też, w tym temacie, chcę abyście zamieszczali swoje wyobrażenia o smokach. Jak one wyglądają(według was), czy skrywają jakąś tajemnice, czy miały wpływ na ludzkość, czy to stworzenia dobre, złe, czy neutralne.

Czekam z niecierpliwością, ponieważ już wiele wyobrażeń widziałem, czy to na rysunkach, w opisach, w grach i opowieściach.

Powodzenia!


Uroboros- mistyczne stworzenie oznaczające pętle nieskończoności, mistyczny wąż, który wijąc się w znak nieskończoności, gryzie swój własny ogon.

Offline

 

#2 2011-03-20 19:39:59

kolind

Opiekun

Zarejestrowany: 2011-03-11
Posty: 38
Punktów :   

Re: Smok(?)

Co tu dużo pisać. Smoki to istoty wymyślone przez człowieka o cechach jakie ludzie chcieli by posiadać (ideały cech, cnoty, zalety) np: siła, honor, waleczność, oddanie. Wygląd - klasyczny. Zieje ogniem, długi ogon, skrzydła, pazury. A skąd się wzięły w kulturach wielu narodów? Ano tutaj lektury nie doczytałem. Przypuszczać mogę tylko, że wywodzą się z legend a ich pierwowzorami były realnie żyjące zwierzęta do nich podobne w szczególności jaszczurowate np: waran z komodo i inne.


Najpiękniejsze piękno - ogrom nieskończoności
Najgorsze zło - ignorancja

Offline

 

#3 2011-03-20 21:48:16

Uroboros

Opiekun

Zarejestrowany: 2011-03-10
Posty: 45
Punktów :   

Re: Smok(?)

Jednak w większości smoki to potwory...


Uroboros- mistyczne stworzenie oznaczające pętle nieskończoności, mistyczny wąż, który wijąc się w znak nieskończoności, gryzie swój własny ogon.

Offline

 

#4 2011-03-20 22:10:37

kolind

Opiekun

Zarejestrowany: 2011-03-11
Posty: 38
Punktów :   

Re: Smok(?)

"Jednak w większości smoki to potwory..." Smok - autobiografią niektórych ludzi.


Najpiękniejsze piękno - ogrom nieskończoności
Najgorsze zło - ignorancja

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.forumomfo.pun.pl www.biecz24.pun.pl www.konkona.pun.pl www.sghdelphi.pun.pl www.shelterofpower.pun.pl