UrStory

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#16 2011-03-30 17:33:21

kolind

Opiekun

Zarejestrowany: 2011-03-11
Posty: 38
Punktów :   

Re: Co nam po tym?

Na to pytanie chyba znasz odpowiedź. Kiedyś, o ile to kiedykolwiek dla ludzkości nastąpi, poznamy wszystko, staniemy się wszystkim i będziemy mieć wpływ na wszystko. Prawda, na razie, jest względna. Trzeba zrobić wszystko żeby odrzucić pozory, nauczyć się patrzeć i dostrzegać a nie tylko widzieć. Trzeba doskonalić siebie, przez co doskonalić będzie się społeczeństwo. Zlikwidować podziały, stać się jedną, silną, spójną całością. Wznieść się ponad cielesność... poskromić nasze myśli i uczucia - stać się nimi. Odpowiem więc: Owszem, wierzę w prawdę ale na pewno nie taką jaką widzimy teraz, jaką kreują media, mówią nam rodzice/koledzy/znajomi. Może inaczej, wierzę, że prawda istnieje. Nie jestem tylko pewien czy ją kiedykolwiek odkryjemy. Na razie czuję się jak ten odwrócony plecami do wyjścia z jaskini Platona człowiek - widzi same cienie i tylko zarysy kształtów rzeczywistości. Jestem tym rozczarowany, człowiek został stworzony do rzeczy wielkich. Istnieje po to by myśleć, rozwijać się doskonalić i to powinien być główny cel wszystkich ludzi na Ziemi. Rodzina, praca, dobre zarobki... to jest tak błahe, tak przyziemne, tak - wręcz uwłaczające godności ludzi... no cóż, sami sobie zgotowaliśmy taki los a ja jestem wkurzony, że muszę w nim siedzieć. Boję się tylko, że... (i tu zacytuję: "mamy po trzydzieści lat, wartości młodości rozwiał wiatr". Nie chciałbym skończyć w taki sposób.

Nie wiem czy to co napisałem w pełni oddaje to co myślę. Raczej nie ale jak już napisałem w poprzednich postach. Ciężko słowami ogarnąć sens życia - przynajmniej mój.


Najpiękniejsze piękno - ogrom nieskończoności
Najgorsze zło - ignorancja

Offline

 

#17 2011-03-31 00:58:16

Uroboros

Opiekun

Zarejestrowany: 2011-03-10
Posty: 45
Punktów :   

Re: Co nam po tym?

<zakończenie>
Prawda jest nie osiągalna, ponieważ ciągle się zmienia.
ZAMYKAM


Uroboros- mistyczne stworzenie oznaczające pętle nieskończoności, mistyczny wąż, który wijąc się w znak nieskończoności, gryzie swój własny ogon.

Offline

 

#18 2011-03-31 13:55:06

kolind

Opiekun

Zarejestrowany: 2011-03-11
Posty: 38
Punktów :   

Re: Co nam po tym?

Dalsza polemika nie miałaby sensu.

Popieram zamknięcie ^^


Najpiękniejsze piękno - ogrom nieskończoności
Najgorsze zło - ignorancja

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.xshippuudenx.pun.pl www.rpgx.pun.pl www.pirotech.pun.pl www.wsclan.pun.pl www.skate-in-zyrardow.pun.pl